- Horoskop za goste
- Zaštitno lice Platana
- Kako rezervisati smeštaj?
- Od prvog trenutka
- Ventilacija
- Planinsko jahanje
- Radio stanica Platan
- Avanture Geokeš i Fotokeš
- Drugi o nama
- Deca na Platanu
- Kućni bioskop
- Mačak Pantelija
- Relaks masaža
- Fruškogorski manastiri
- Vrdnička kula
- Dušek za dobar odmor
- O kiseoniku
- Zatvorite mačka Panteliju
- Furuna i pušnica
- Free Hugs
- Bioprečistač
Dok sa verande svoje
Gledamo pejsaže magične boje
I brda koja se stapaju jedna u druga
Čak i najteža ovde odlazi tuga.
Platan
Kao da je od zlata satkan
Na njemu nalazimo svoj mir
Ovo je definitivno pravi odabir.
Ušuškani pored kamina
Sobom se širi romantična toplina
Čak i kada su najhladniji dani
Na Platanu i oni su bajni.
Sve je tako bajkovito i slatko
Šteta što smo ovde tako kratko
Al` dolazićemo ponovo i još
Da nam život ne postane loš.
Ušuškani pored kamina,
Boris i Martina
Bioprečistač
Ukoliko nemate rešenu kanalizaciju ili vam septička jama pravi probleme, sledite naš primer. Ugradite bioprečistač otpadnih voda. Ranč Platan i na taj način brine o zaštiti životne sredine.
Bioprečistač je namenjen za mehaničko i biološko-aerobno prečišćavanje kućnih otpadnih voda iz porodičnih kuća, manjih grupa kuća, pansiona, hotela, rekreacionih prostora, svuda gde ne postoji kanalizacioni sistem sa centralnim prečistačem otpadnih voda. Prečistač je izrađen kao kompaktni, jednoprostorni uređaj, sa unutrašnjom instalacijom i dimenzijama koje omogućavaju veoma stabilan rad, sa velikim efektom čišćenja do 98%, i pri značajnijem trenutnom preopterećenju.
Naš prečistač je izrađen od armiranog hidrobetona sa kompaktnim PVC plaštom, tako da ne postoji mogućnost penetracije neprerađenih otpadnih voda van rezervoara za pročišćavanje.
PRINCIP RADA I EFEKTI
Otpadna voda se uvodi kroz primarni deo komore sa rešetkastim filterom za neorganski otpad, do kružnog taložnika za odvajanje grubih nečistoća, odnosno taloženje i stabilizaciju mulja. U srednjem delu kružne komore su smešteni aeratori koji mešaju i aerišu otpadnu vodu i time obezbeđuju efikasno iskorišćenje vazduha za biološko čišćenje.
Tako aktivirana smeša prelazi u centralni taložnik, gde dolazi do odvajanja i taloženja ostataka biološkog mulja od prečišćene vode. Nataloženi mulj iz centralnog taložnika se ponovo vraća u kružnu komoru, kroz kolektor centralnog taložnika, gde se ponovo aeriše i stabilizuje.
Prerađena voda iz centralnog taložnika prelazi u treću komoru u kojoj se odvija proces biološke stabilizacije vode, hlorom i UV tretmanom.
Tako prečišćena voda je biološki ispravna i može se tretirati kao tehnička, recirkulisana i uz dogradnju sabirnog rezervoara ponovo upotrebljavati za paralelan sistem napajanja vodokotlića ili za zalivanje i pranje.
Posebnu pažnju je potrebno obratiti da se u kućnu kanalizaciju ne bacaju vlažne maramice, higijenski ulošci, i slični materijali, jer u suprotnom se može izazvati ozbailjan kvar na uređaju.